İlaçlama Metodlarımız

1 – JEL İLAÇLAMA NEDİR ?

Jel ilaçlama nedir ? hangi böceklere karşı etkili olur? pek çok insan bu konuda çok az bilgiye sahiptir. İlaçlama değişik böcek ilaçları kullanılarak yapılan bir hizmet olduğu için kokulu ve kokusuz ilaçlar ile yapılmaktadır. Jel ilaçlama yöntemi hamam böcekleri ve türleri üzerinde oldukça etkili bir yeni nesil hamam böceği yemi olarak dikkat çekmektedir. Jel ilaçlama tabancası kullanılarak yapıldığı gibi elle böceklerin saklandıkları ve dolaştıkları bölgelere belirli aralıklar halinde noktacıklar şeklinde mercimek tanesi kadar hamam böceği jeli kullanılarak yapılmaktadır. Jel ilaçlama nedir? diyenlerin bilmesi gereken sıvı böcek ilaçları ile hiç bir benzerlik göstermeyen bir böcek yemi olup evde bebeği olan yada yatalak hastası olanlar için çok rahat bir şekilde mekanlarını ilaçlatıp evdeki hamam böceklerinden kurtulma şeklidir.

Hamam böceği jeli kullananlar özel böcek çekici etkisi sayesinde ev ve iş yerlerinde ortaya çıkan hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karınca ve kakalaklar için oldukça etkili bir ilaçlama türüdür. Jel ilaçlamanın yapılışı hem daha zahmetsiz, hemde insan sağlığı açısından oldukça güvenli bir böcek ilaçlama uygulamasıdır. Jel böcek ilacı fiyatı diğer haşere ilaçlarının fiyatları ile kıyaslandığı zaman gerek temizlik yapılmaması, gerek evin kapatılmaması ve gerek boşa zaman kaybı yaşanmaması açısından oldukça ekonomik bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Jel ilaçlama yöntemi kalıcı özellikli bir uygulama olup hamam böceklerini yuvalarında imha ederek zincirleme bir etki ile gözden uzak saklandıkları alanlarda jel böcek ilacının ani etkisi ile aniden ölerek imha olmaktadır. Jel ilaçlama fiyatları hem ekonomik hemde insanların daha sağlıklı böceklerden korunmasına aracılık eder.

Jel Hamam Böceği İlacının Özellikleri

jel-ilaçlama.jpgJel hamam böceği ilacı kullananlar bu yöntemin yavaş ama etkili bir biçimde hamam böceklerini ortadan kaldırıldığını bilirler. Jel böcek ilacının özelliği hamam böceklerini ani bir biçimde düşürüp sinir sistemini felç ederek öldürdüğü için yumurta bıraktırmadan imha özelliğine sahiptir. Jel ilaçlama nedir? diye arama yapanlar bu ilacın tam olarak etkisini ancak evlerinde jel ilaçlama yaptırdıktan sonra kavramaktadır. Jel ilaçlama yöntemi uygulandıktan sonra uzun zaman böcek öldürücü etkisini devam ettirir. Kahverengi ve beyaz jel kıvamda olan böcek yemleri böcekleri yuvasında toplu bir şekilde imha ettiği için hem daha etkili hemde etrafta sıvı kimyasal maddeler olmadan evdeki böceklerin yok edilmesini sağlamaktadır. Jel hamam böceği ilacı daire, apartman, iş yeri, hastane, otel, restoran, ve gıda üretim tesislerinde insan sağlığını tehdit eden zararlı hamam böceklerinin yok edilmesi için rahatlıkla kullanılmaktadır.

Jel ilaçlama tabancası kullanılarak uygulanması daha pratik olduğu için elin ulaşmadığı kısımlara daha rahat jel böcek yemi uygulanabilir. Diğer haşere ilaçlarına oranla daha yeni nesil bir böcek ilacı olduğu için tam olarak insanlar bu böcek ilacı hakkında bilgi sahibi değildir. Bizi arayıp hamam böceği sorunu yaşayanlara mekanınızda jel ilaçlama yaptırmak daha sağlıklı dediğimiz zaman jel ilaçlama nedir? kokusu var mı, bırakılan ilaçlar böcekleri kaç ay öldürmeye devam eder iyi anlaşılmalıdır. Kokusuz bir böcek yemi olan jel hamam böceği ilacı içeriğindeki özel çekici madde sayesinde hamam böcekleri uygulanan bu yemi daha çekici bulmakta ve yedikleri zaman kısa zaman içinde imha olmaktadır. Böcek yumurtalarına etki etmeyen ilaçlar kısa zaman içinde etkisini kaybettiği için yavru böcekler daha hızlı çoğalır. Bu bakımdan jel böcek ilaçlama uzun süre kalıcı etkisi ile bir adım önde olan oldukça sağlıklı ve kalıcı etkiye sahip bir böcek yemidir.

2 – ULV(SOĞUK SİSLEME) İLAÇLAMA NEDİR?

ulv-ilaclama.pngSıvı ilacı çok düşük hacimli olarak 20-50 mikron damla çapı büyüklüğünde uygulanan makinalara ULV makinaları adı verilmektedir. ULV kullanmamızda amaç ilaç ve su karışımından elde edilen solüsyonun küçük partiküllere bölünerek hava ile temas süresini uzatmaktır.Kullandığımız ilaç havada askıda kaldığı süreçte hem her türlü yüzeye yapışır hem de haşerenin sinir sistemini felç ederek eni ölümünü sağlar.

3-6 saat içerisinde yere düşen ilaç, temas etkili özelliği sayesinde daha sonra gelen haşerelerin de ölmesini sağlar.

Kullanılan ilaçların LD50 değerleri çok yüksek olduğu için insan sağlığı açısından herhangi bir risk oluşturmaz.

 

 

 

ULV5.gifULV İlaçlama sonrası herhangi bir temizlik yapılması gerekmemektedir.

-Eraylar Kaan Antalya İlaçlama, Sağlık Bakanlığı onaylı ve WHO(Dünya Sağlık Örgütü) ‘nun tavsiye ettiği ilaçlarla çevre ve insan sağlığına zarar vermeden uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

ULV UYGULAMASININ ETKİ ETTİĞİ BÖCEKLER: SİVRİSİNEK, KARASİNEK, TATARCIK, HER TÜRLÜ HAMAMBÖCEĞİ, TAHTAKURUSU, BİT, PİRE, EV TOZU AKARLARI, GÜVE, KARINCA, ÖRÜMCEK, ARI, AKREP, KENE, DERİ BÖCEĞİ, SİYAH HALI BÖCEĞİ, GÜMÜŞ BÖCEĞİ, KULAĞAKAÇAN, UYUZ BÖCEĞİ

3 – TERMAL(SICAK SİSLEME) İLAÇLAMA NEDİR?

antalya-termal-sisleme-ile-ilaclama.jpgTermal sisleme yöntemi ile su, yağ ve mazotta eriyen madde kullanılır. Sıcak sisleme diye adlandırılan bu yöntem mekanlarda, nehir, göl, çöplükler, ağaçlık alanlar ve sivrisinek, karasinek gibi haşerelerle mücadelede, ahır ağıl gibi yerlerde uygulanır. Motorlu termal sisleme cihazları portatif yada araca monte edilerek uygulanabilir. Cihazlar iki zamanlı bir motor sayesinde oluşan ince bir sis tabakasının dışarı püskürtmesiyle oluşur. Oluşan sis tabakasının kullanıcı ve uygulamayı izleyenler üzerinde olumlu psikolojik etkisi bulunur. Yüksek akış ve püskürtme meydana gelen büyük partiküller yere erken düşerken bazıları çok küçük damlacıklar halinde uygulanmayan alanlara uçuşurlar.

 

4 – SIVI İLAÇLAMA NEDİR ?

antalya-sivi-kokulu-ilaclama.jpg

a. Kokulu Uygulama

Parazitlerin fazla olarak bulunduğu yerlere yapılmalıdır. Bu yöntem sonucunda kısa zamanda haşerelere etki etmeye başlar. Uygulandıktan sonra yaşanılan mekan 2-4 saat kapalı kalmalı ve 1-2 saat havalandırma yapılmadan mekana girilmemelidir.

 

antalya-sivi-kokusuz-ilaclama.jpg.jpg

b. Kokusuz Uygulama

Bu yöntem ile sıvı malzeme püskürtme yoluyla uygulanır. Uygulama yapılan yeri terk etmenize ve kapalı olması gerekmektedir. Fakat saklama yapılmayan, açık halde bulunan yiyecek ve gıda malzemesi ortamda bulunmamalı, eğer bulunuyorsa da üzerleri mutlaka kapatılmalıdır.

 

 

ETİKETLER: yaşam alanları, feromon, hamam böceği ilaçlama, hamam böceği ailesi, hama böceği üremesi,Antalya böcek ilaçlama, Antalya, Antalya ilaçlama, evde böcek gördüm,  evde böcek ilaçlaması, böcek, ev İlaçlama, bina ilaçlama, Antalya ilaçlama firmaları, ilaçlama şirketleri, ev, evde ilaçlama, logar, logar ilaçlama, bodrum, bodrum ilaçlama, bodrumda hamam böceği ilaçlama, logarda hamam böceği ilaçlama, Antalya’da  böcek ilaçlama, Antalya’da böcek ilaçlama, şantiye ilaçlama, inşaat şantiyesi ilaçlama, Antalya’da böcek ilaçlayan firmalar, Antalya’da böcek ilaçlayan şirketler, Böcek ilaçlama firmaları, Böcek ilaçlama şirketleri, Antalya’da böcek ilaçlama firmaları, Antalya’da böcek ilaçlama şirketleri, feromon etkileri, gemi ilaçlama, hastane ilaçlama, fırın ilaçlama, hamam ilaçlama, okul ilaçlama, gemi ilaçlama firmaları, hastane ilaçlama firmaları, fırın ilaçlama firmaları, hamam ilaçlama firmaları, gemi ilaçlama şirketleri, hastane ilaçlama şirketleri, fırın ilaçlama şirketleri, hamam ilaçlama şirketleri, Antalya’da gemi ilaçlama, Antalya’da hastane ilaçlama, Antalya’da fırın ilaçlama, Antalya’da okul ilaçlama Antalya’da hamam ilaçlama, Antalya’da gemi ilaçlama firmaları, Antalya’da hastane ilaçlama firmaları,  Antalya’da fırın ilaçlama firmaları,  Antalya’da hamam ilaçlama firmaları, Antalya’da okul ilaçlama firmaları Antalya’da gemi ilaçlama şirketleri, Antalya’da hastane ilaçlama şirketleri,  Antalya’da fırın ilaçlama şirketleri,  Antalya’da hamam ilaçlama şirketleri, Antalya’da okul ilaçlama şirketleri