Uncategorized

ERAYLAR KAAN ÇEVRE SAĞLIĞI VE İLAÇLAMA

ev işyeri hastane okul kreş otel restorant cafe alışveriş merkezi pastane cateringler fırın apartman site dügün salonları tüm özel ve resmi kurumlara haşere kontrol hizmeti vermekteyiz uzman kadromuz ve teknik donanımımızla garantili ve kesin çözümler üretmekteyiz profesyonellerin ve uzmanların tercihi olan eraylar kaan çevre sağlığı ve ilaçlama şirketimizle tüm profesyonelleri birlikte çalışmaya davet ediyoruz

iletişim:0543 723 2423

eraylarkaan.wordpress.com

mesul müdür:hacı ayata

uzman ziraat mühendisi

Böcek İlaçlama Sektöründeki Açıklar

Böcek ilaçlama şirketinin kurulabilmesi için bir takım yasal zorunluluklar mevcuttur. Hizmet yeterlilik belgeleri, gerekli alt yapı ve ekipman, personel eğitimleri sektörün olmazsa olmaları arasındadır. Ülkemizde maalesef bu sektörde izinsiz faaliyet gösteren çok sayıda firma ve şahıs bulunmaktadır. Bu oluşum sağlık açısından çeşitli sorunları beraberinde getirmektedir. Sağlık sorunlarının yanı sıra haşerelere yanlış ilaç enjekte edilmesi haşerelerin istila boyutunu arttırabilmektedir. Bu konu hakkında kullanıcılar dikkatli olmalıdır.

 

Böcek İlaçlama Servisleri

Evinizde veya iş yerinizde haşere sorunu ile karşılaştığınızda, böcek ilaçlama servisi çağırmaya karar verirseniz. Bu konuda kısa bir inceleme yapmanız gerekecektir. Çağıracağınız ilaçlama firmasının belgelerine, geçmişine ve referanslarına kısa bir şekilde inceleyiniz. Bu koşullara dikkat etmeniz sağlığınız ve haşere sorununun çözümü açısından önemlidir. Haşereler her yerde bulunabilirler. Önemli olan nasıl geldiği değil, nasıl yok edileceği düşünülmelidir. Çnkü önlem alınmadığı taktirde, çok hızlı bir şekilde üreyerek çoğalmalarına sebep olur. Bu tür durumların önüne geçebilmek için ilaçlama firması seçerken seçici davranılmalıdır.

 

Ne Tür İlaçlama Yaptırmalıyım?

Haşere ilaçlama genel olarak üç sınıfa ayrılır. Bunlar kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama olarak adlandırılır. Genellikle sıvı uygulamalar olan kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Çünkü sıvı ilaçlama yöntemleri anlık yok etme gücüne sahiptirler. Jel ilaçlama yöntemlerinde ise haşereler ortalalama 15 gün içersinde yok olur. Sıvı ve jel ilaçlama yöntemleri arasındaki farkları kıyaslamak gerekirse;

  • Jel ilaçlama geç etki eder. Fakat ilaçlama öncesi ve sonrasında hazırlığa gerek yoktur.
  • Sıvı ilaçlama anlık etki eder. Fakat ilaçlama öncesi ve sonrasında hazırlık gerekir.
  • Sıvı ilaçlama 3 yaş altı bebeklerin bulunduğu ortam için müsait değildir.
  • Jel ilaçlama her koşulda uygulanabilir.

Pire İlaçlama

En büyük haşere sorunlarından biri pirelerdir. Pireler çok hızlı hareket ettiklerinden ötürü klasik ilaçlama yöntemi olan pompa (puvizatör) etkili olmamaktadır. Pompa ile enjekte edilen ilacı algılayan pireler çok hızlı hareket ettikleri için hemen kendilerine güvenli bir ortam bulur ve tehlike geçene kadar o bölgeden ayrılmazlar. Uzun süre bu bölgede kalabilir ve ilacın etkisi geçene kadar yerlerini değiştirmezler. Pireler için en ideal çözüm ULV – soğuk sisleme cihazıdır. Bu cihaz sıvı ilacı buhara dönüştürdüğünden, ilaçlama alanında kaçacak nokta bulamamaktadır.

 

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği çok hızlı üreyen bir haşere türüdür. Önlem alınmadığı taktirde çok hızlı ürerler.Yaratılış özelliği olarak öleceğini anladığı anda tüm yumurtalarını dışarı bırakır. Yumurtalar gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Bu nedenle kesinlikle üzerlerine basılmamalıdır. Hamam böcekleri için özel hazırlanmış profesyonel kullanıma uygun haşere ilaçları kullanılır. Hamam böcekleri çok farklı türlere sahiptir. Ülkemizde en sık görülen hamam böceği türleri; Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği ve Oryantal hamam böceğidir. Bu üç haşere türünde farklı ilaçlar kullanılmadır. Etkisi olmayan haşere ilaçlarının kullanımı maddi ve manevi olarak sizler zarara uğratacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir